Glume de santier cu Mirci

Am zis ce-aveam de zis in postul trecut, aici bag doar cateva mistouri.

Singura mea nelamurire e…ba, cand stii ca ti-ai luat-o, cand stii ca esti tare ca o clatita…la ce plm te mai bagi?

Oh, well, cine stie…

Anyway, data trecuta spuneam chestia asta:

2. Teodor Emanuel l-a menajat. Grav de tot. Suna un pic dubios, da’ a umblat cu el cu manusi. Il putea trimite in coma din doua lovituri, dar, cumva, ori de mila, ori pentru c-a vrut sa-l umileasca, nu i le-a dat. Ar fi putut. E pacat ca n-a facut-o. Probabil mila.

Ma bucur ca acum n-a fost cazul. Ori suntem cinstiti, ori mars in pula mea.

In rest, vorba lu’ Ondilol “Cum de nu te sinucizi, ca barbat, dupa o faza de-asta?”. E o intrebare buna, da’ la cum a cazut in cap, eu credeam ca fix aia incerca si el…

Daca ai chef sa-mi dai o cafea, o poti face aici

48 Responses to “Glume de santier cu Mirci”

  1. Mbf says:

    Eu nu inteleg cum asta care e campion la muah thai sau cum ii zice, si kickboxing, si ce mai e el acolo, se baga sa se bata cu un om care merge si el la gym acolo ca un tip normal. E ca si cand vine un chef care a castigat 3 Michelin stars si se bucura ca m-a invins pe mine la gatit. Care e faza? Bine ca nu se bate cu femei, acolo castiga din prima secunda, record mondial. Nu mai stiu ce bate campii badea de ani de zile, dar nu vad victoria.

  2. Manowar says:

    Eu nu inteleg cum asta care e campion la muah thai sau cum ii zice, si kickboxing, si ce mai e el acolo, se baga sa se bata cu un om care merge si el la gym acolo ca un tip normal. E ca si cand vine un chef care a castigat 3 Michelin stars si se bucura ca m-a invins pe mine la gatit. Care e faza?

    Pai, faza e ca Badea a cerut-o. De doua ori. Bine, el o cere de fiecare data cand deschide gura, da’ de obicei asa, fara adresa.

    Faza e ca daca gatesti…cam ca tine, asa, atunci nu te apuci sa spui ca-l faci oricand pe bucataru’ ala smecher sa-ti ciuguleasca din palme, ca-l inveti tu sa gateasca, ca-i scoti figurile din cap etc. Iar daca o faci, nu prea te astepti la simpatie cand te trimite la cacat, nu?

    Bine ca nu se bate cu femei, acolo castiga din prima secunda, record mondial.

    That’s sexist. Femeile sunt puternice si independente. Iar daca nu, plm, le vom pune quota de victorii si cu asta basta.

  3. Akhenaton says:

    E ceva cu baiatul asta, dar nu-mi dau seama exact ce. Fie a fost batut mereu in scoala si pus in poarta, la fotbal, fie n-a futut deloc pana tarziu, fie a aflat doar dupa ce s-a insurat cat de coarda e Carmen, fie are o mizerie de pula, ceva e. Tre sa arate el ceva lumii, dar nu-i iese deloc. Iar asta tre sa aiba o explicatie. As zice si ca-i place pula, in urma unor abuzuri in copilarie, dar totusi e cam mult

  4. NitroZeus says:

    Pai, faza e ca Badea a cerut-o. De doua ori. Bine, el o cere de fiecare data cand deschide gura, da’ de obicei asa, fara adresa.

    Faza e ca daca gatesti…cam ca tine, asa, atunci nu te apuci sa spui ca-l faci oricand pe bucataru’ ala smecher sa-ti ciuguleasca din palme, ca-l inveti tu sa gateasca, ca-i scoti figurile din cap etc. Iar daca o faci, nu prea te astepti la simpatie cand te trimite la cacat, nu?

    Aha! Deci asta era faza. Badea credea ca il face terci pe ala si il tot provoca.

    Ma miram de ce se rade de el, doar e de admirat ca un oarecare accepta sa se bata cu un pro.
    Acum are sens.

  5. NitroZeus says:

    E ceva cu baiatul asta, dar nu-mi dau seama exact ce. Fie a fost batut mereu in scoala si pus in poarta, la fotbal, fie n-a futut deloc pana tarziu, fie a aflat doar dupa ce s-a insurat cat de coarda e Carmen, fie are o mizerie de pula, ceva e. Tre sa arate el ceva lumii, dar nu-i iese deloc. Iar asta tre sa aiba o explicatie. As zice si ca-i place pula, in urma unor abuzuri in copilarie, dar totusi e cam mult

    Pariez pe primele doua. A fost ciuca pulii in liceu + n-a futut nimic pana tarziu.

  6. 0040 says:

    De admirat de ce accepta sa se bata cu un pro?

    Ha ha ha…. pai Manowar n-a pus si filmuletzul de la care a inceput. Cand era Badea la o emisiune live si se aude cum ambala unul motocicleta….si incepe Badea ca un macho… ca cine e dobitocul asta, ca sa moara in chinuri, ca i-ai numarul ca ma duc peste el si-l calc pe cap si chestii d-astea. Stii…cand il vede lumea la Antena aia si cred ca bah… ce balaur e Badea asta… tupeu pe el… oricine il oftica, nu ii pasa pac pac il pune la punct.

    Eu cred c-a facut-o pentru audienta lol. Altfel cum sa te dai asa smecher live ca bah il calc pe cap , ies la el… si dupa ce iesi si vezi ca e de fapt unul cu coaie si nu o batranica care isi ambala motorul adus din Germania… oooopppsss… scuze…. credeam ca….

  7. Oficial au bagat vrajeala aia cu onoarea sportiva a celui care a castigat primul meci si acum ofera revansa invinsului. Dar daca ma uit pe jos in ring vad (pe langa Mirci) niste reclame de la sponsori. Si de regula sponsorii astia dau bani la greu, iar o buna parte din bani se impart intre combatanti dupa procentajele la care s-au inteles anterior. Nu stiu daca asta a fost cazul si acum, dar este posibil ca baietii sa fi facut chestia asta si pentru bani (poate are cineva info sigure sa ne spuna), nu doar pentru notorietate.

  8. Orbu says:

    Mie mi se pare că e că în filmele alea cu Cobra Kai , Karate Kid, Miyagi, Bruce Lee și ce mai e. La început eroul ia bătaie, cu primele 240 de ocazii, după care își găsește un maestru, mai ia bătaie și de la ăla, și abia apoi devine un învingător.

    Ăstea sunt doar primele două, normal că pierde, că așa e la începutul filmului.

    Eu cred că ar trebui să ceară revanșa, din nou. Să se mai antreneze un pic.
    Pe la 70 de ani ajunge și el campion.

    “Cum de nu te sinucizi, ca barbat, dupa o faza de-asta?”.

    Hai, băi, păi ce te sinucizi după o palmă cu piciorul? Tre’ să înveți să iei bătaie ca lumea ca să nu îți mai placă viața.

  9. The Fog says:

    Am observat ca filmuletele cu cafteala sunt sterse la greu, peste tot.
    Fa o vraja, Manoware, sa steie acolo pentru totdeauna!

  10. super_fotbal says:

    https://www.instagram.com/p/Bs6Du2fhWdJ/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=dtenx8n1qye4
    Daca te uiti pe instagramul lui ai zice ca e ceva luptator periculos. :-??

  11. Doru Vlad says:

    Este dovada clară a faptului că Mircea Badea este un om care știe să își mulțumească publicul. Foarte mulți îl vroiau bătut, omul s-a conformat și a făcut-o transparent, într-un cadru legal.

  12. Namespoof says:

    Foarte tare tactica lui mirciulica. In primele două meciuri l-a obosit pe ăla, data viitoare îl rupe.

  13. Manowar says:

    In urmatorul meci ii fute direct un baston in cap si-i cere locul pe scaun.

  14. Animaloo says:

    Bah, nu se sinucide. Am văzut și lupte de profi asa scurte. Se întâmpla.
    Totuși e penibil. Vorbeam cu un prieten care are o sala (asta e fix genu care te bate cu o mana la spate…am testat eu) și era destul de supărat ca au făcut teatru din asta. Pe de alta parte se ia prea in serios, ca teatru exista la orice alt sport

    Mor când aud “e curajos”. Trebuie făcută clar distincția între curajos și dobitoc. Curajos ești când arde, nu pe bani

  15. Mbf says:

    Bai, a zis gigi ca numai unul bolnav la cap poa’ sa creada ca avem cu cine lua campionatul, i/a zis si lui MM sa nu se supere, ca nu avem de unde, nu avem echipa.

  16. capsunaru says:

    uite ce marfa foloseste mirciu…pentru campioni :
    https://britishcondoms.uk/my-size-47mm-condoms-10.html

    🙂

  17. NitroZeus says:

    uite ce marfa foloseste mirciu…pentru campioni :

    Prezervativul ala e pentru footing (fisting cu piciorul).
    De fapt la ce dimensiuni are e bun si pentru intoarcerea la origini in conditii de siguranta.

  18. Adrian says:

    Am citit majoritatea posturilor tale, fara pauza de țigară, apă, etc.
    Probabil o sa ma consideri un idiot, dar sunt dezamăgit de faptul ca il detești pe Mircea Badea.
    Datorită faptului că amândoi aveți același mesaj despre realitate – nu “fluffy clouds”.
    P.S: Esti foarte tare!

  19. Manowar says:

    Nu stiu ce mesaj are tipul ala ACUM. Stiu ce “mesaj” avea pe vremea cand eram in Romulania. Si nu era “acelasi”. Dar, presupunand ca acum are acelasi mesaj, cam acolo se-ncheie asemanarile. Eu nu-s bogat, da’ ce bani am facut…n-am facut din lins in cur comunisti/securisti.

  20. Laur says:

    @Adrian: da-ne niste motive sa-l stimam pe MB.

  21. Adrian says:

    @Laur:
    Nu sunt apărătorul lui Badea: Se descurca el.
    M-au motivat foarte mult anumite lucruri pe care le-am auzit prima dată urmărind emisiunile lui.
    Stiu că și el a fost super sărac (povestea cum mânca doar cartofi), pe vremea cand lucra la tele7abc. Genul ăla de mesaj. Când știi că trebuie sa faci din căcat bici, să muncești, să încerci să evoluezi, sa nu o “arzi” prin bălării. Mă regăsesc în treburile astea. Cam asta am înțeles eu. In stilul DaveChappelle: “The fear of poverty is a treadmill”.

  22. Orbu says:

    Când știi că trebuie sa faci din căcat bici, să muncești, să încerci să evoluezi, sa nu o “arzi” prin bălării.

    Eu sunt fanul #1 al făcutului din căcat bici. Dar, băi, chiar nu e nevoie să îi și mănânci pleasna. In prime time la TV.

  23. Manowar says:

    Stiu că și el a fost super sărac (povestea cum mânca doar cartofi), pe vremea cand lucra la tele7abc. Genul ăla de mesaj. Când știi că trebuie sa faci din căcat bici, să muncești, să încerci să evoluezi, sa nu o “arzi” prin bălării. Mă regăsesc în treburile astea. Cam asta am înțeles eu. In stilul DaveChappelle: “The fear of poverty is a treadmill”.

    Da, numai ca el nu a muncit. Nici macar nu a furat. Doar a lins dinozauri securisti/comunisti in cur. Si-a trait din banii furati de dinozauri de la toti ceilalti – inclusiv de la tine si de la parintii tai.

    Asa ca ma scuze-n gura daca nu-s teribil de impresionat de cat de greu a fost pentru el sa suga pula.

    Si-ar mai fi o problema pe care-o am eu personal cu lachesonii de genul lui. Bai, uite, daca-s EXTRAORDINAR DE BINEDISPUS pot trece peste faptul ca ai lins in cur comunisti si securisti. La modul ala “plm, baiat sarac, trebuia sa se ridice cumva si el, saracutul”. Ar trebui sa fiu beat/drogat bocna pentru a gandi asa, da’ E POSIBIl. Dar chiar si-asa, ramane intrebarea: bine, te-nteleg, a trebuit sa lingi in cur, ca doar comunistii au fost dispusi sa-ti dea un salariu. OK. Si ai lins in cur, ai pupat in pula etc etc. Da’ la un moment dat ti-ai vazut niste saci in caruta. Gen ai avut bani de casa ta, rabla ta, economii ca lumea, bani de pornit o afacere. Ca n-a lucrat pe 270 de dolari pe luna, ca mine. Voiculescu plateste mai bine, gen. Estimez ca de vreo 10 ani (cel putin!) e oarecum independent – asa, dpdv financiar. Isi permite sa porneasca o afacere-doua-trei, sa traiasca cinstit din alea. Dar…uite ca n-o face. Uite ca tot la lins gaoaze de securisti o arde.

    Si-atunci cum vrei sa-l inteleg? Cum sa nu-l detest? Cum sa nu-l dispretuiesc pe lacheson?

    Ba, inteleg treaba cu “te faci frate cu dracul pana treci puntea”. Da’ ai trecut in mortii ma-tii puntea aia de 10 ani. Si tot la lins gaoaze esti. Mie asta-mi spune ca tie de fapt iti place curul ala. Nu e o necesitate, ci o placere. Asa ca..

  24. Mishu05 says:

    Cam greu sa te desparti de companie cand esti parte din companie. https://www.youtube.com/watch?v=IC_69Z4wSmk

  25. zgriptorul says:

    @Laur: cunosc în amănunt situația lui de la Tele 7 ABC. Peste partea cu mâncatul cartofilor din sărăcie poți trece fluierând. Și el și Teo se descurcau cel puțin onorabil față de restul de acolo. Nu stăteau pe lingouri de aur dar pentru mine sărăcia are altă definiție față de aiurelile lui.

  26. Manowar says:

    Cam greu sa te desparti de companie cand esti parte din companie. https://www.youtube.com/watch?v=IC_69Z4wSmk

    Eu ce pula mea zic, nu mi-e scarba de lacheson pentru ce-a facut. Inteleg, ne-am ridicat cum am putut, ca nu era fun in mocirla. Da’ s-a ridicat si tot lache a ramas. Tot la lins gaoaze. Aia-i tot ce poate. Asa ca plm, ma multumesc sa-i demazagesc pe cei care nu stiau ca-l detest pe Badea (si pe restul sclavilor ca el).

    Poate face mai multi bani ca mine Badea. N-am idee. E foarte posibil, ba chiar probabil. Si probabil ca nici nu se trezeste dimineata la 8, ca mine. Da’ degeaba-i face, ca nu se poate scutura de mocirla; o are-n suflet. Si-acolo va muri.

    LE: ah, nu. Nici macar. Jalnic.

  27. Orbu says:

    Uite ici o melodie mai bună.
    https://youtu.be/A-hH1Jtpvfs

  28. RuneJaguar says:

    Ii iau apararea doar la “Cum de nu te sinucizi, ca barbat, dupa o faza de-asta?”, ca in rest Badea a devenit bou cu acte. Omul se pricepe cat de cat la box, chiar daca n-a inteles ca Maywheater l-a luat in brate pe Manny de vreo 30 de ori, chiar daca sustinea in gura mare ca Bute o sa il distruga pe Froch si ca McGregor se va pisa pe Diaz.

    De ce nu te sinucizi dupa o faza ca asta? Pai ar fi 3 motive:
    1. ala e profesionist, Badea e amator. Diferenta imensa. Ca s-a batut ca boul cu boul profesionist, desi stia ca nu are sanse (da, stia), e altceva…
    2. Sunt sute de lupte la profesionisti (box, mma, muay thai, kickbox) unde lupta s-a terminat in cateva secunde. Shit happens, aia s-au ridicat si si-au continuat carierele de luptatori. Ce nu i-a facut sa se sinucida? Well, faptul ca pot bate peste 99% din restul populatiei?
    3. Asa cum este el bou, se pricepe cat de cat la box si ceva kickbox. La modul ca i-ar cafti lejer pe 99% din aia care fac glume cu el pe internet. Ar trebui sa se sinucida si aia?

  29. Akhenaton says:

    Nici unul nu poate scapa. Dom’Profesor are scoala aia veche in el. Si cand i-a luat de argati i-a imprumutat masiv pe fiecare dintre ei. Cu sute de mii de euro…cu de-a sila, cum ar veni. Fara ca sa i-o ceara vreunul dintre ei. “Vrei salariu de mii de euro lunar, ia d-aici inca 300.000. Uite asa!” Bani pe care a refuzat mereu sa-i ia inapoi. Polita. Plus, cine atie ce mai are cu ei. Un vwnwral SIE nu lasa niciodata lucrurile la intamplare. Ei nu pot renunta chiar asa cum vor ei. Tre sa mearga pana la capat.
    Asta e si exicatia pentru mare parte din gusterii de carton care sunt milionarii Romaniei. Nu-s banii lor si si aia de mai sunt, tot pe clauza ii au. Nu pot renunta pana nu li se permite. Aproape ca nu exista exceptii. Daca chiar cred ca da,i se indica frumusel o masina si un stalp in care sa intre, vezi Hexifarma! Ca macar copiii sa poata fi izbaviti. Daca o binevoi Securila sa-i lase in pace. Mai degraba, nu. Dupa cum o sa vedem cu progeniturile lu Ririac, dupa ce da mosu’ in primire. Imi pun gatu pe tocator ca, in 2 ani de la moartea blestematului, praful se alege de imperiul lui. Se sparge si se intoarce la Securila

  30. Manowar says:

    3. Asa cum este el bou, se pricepe cat de cat la box si ceva kickbox. La modul ca i-ar cafti lejer pe 99% din aia care fac glume cu el pe internet. Ar trebui sa se sinucida si aia?

    Daca ar ameninta in public ca-l calca in picioare si l-ar provoca de doua ori si de doua ori si-ar lua muie cu pula nespalata si-ndoita in public?

    Da.

    Vezi tu, si eu sunt relativ sigur ca ma poate bate McGregor, la o adica (zic “relativ sigur” in loc de “sigur” ca plm, nu se stie cum incearca sa ma pocneasca si-l loveste fix atunci un anevrism sau ceva). Da’ nu ma vezi nicaieri zbierand “ia vino-ncoace, bai, muie, intoarce-te aici, handicapatule, sa te calc in picioare, te ia ambulanta in mortii ma-tii de tigan irlandez scapatat”. Si dupa ce vine ala si-mi fute una de aterizez pe Luna, sa o ard in “vreau revansa” – si sa ma duc sa-mi iau un KO civilizat in 5 secunde.

    2. Sunt sute de lupte la profesionisti (box, mma, muay thai, kickbox) unde lupta s-a terminat in cateva secunde. Shit happens, aia s-au ridicat si si-au continuat carierele de luptatori. Ce nu i-a facut sa se sinucida? Well, faptul ca pot bate peste 99% din restul populatiei?

    Eu credeam ca faptul ca aia chiar au o sansa sa-si ia revansa, la o adica, impreuna cu faptul ca fac in alea cateva secunde niste zeci/sute de mii. Ceea ce nu prea e cazul lingaului. Sau poate nu se sinucid pentru ca nu tre’ sa apara a doua zi in public si sa faca pe durii si apoi sa mai linga niste gaoaza comunista.

    Cine stie…

  31. Adrian says:

    @Manowar:

    Eu la asta ma refer:

    https://a1.ro/video/antena-3/in-gura-presei/mircea-badea-discurs-motivational-la-in-gura-presei-id612762.html

    Dar nu am venit aici sa vi-l bag pe gat.
    De acord cu : “Da’ la un moment dat ti-ai vazut niste saci in caruta. Gen ai avut bani de casa ta, rabla ta, economii ca lumea, bani de pornit o afacere. Dar…uite ca n-o face.”

  32. RuneJaguar says:

    Da’ nu ma vezi nicaieri zbierand “ia vino-ncoace, bai, muie, intoarce-te aici, handicapatule, sa te calc in picioare, te ia ambulanta in mortii ma-tii de tigan irlandez scapatat”.

    Cand zbiera ca il taie si ca il violeaza, nu stia ca ala este luptator profesionist. Asta este, cred ca multi de pe aici l-au amenintat vreodata in viata (net, real life) pe vreunul care i-ar fi caftit intr-o confruntare 1 la 1. Cred ca multi, daca l-ar vedea pe Demetrious Johnson intr-un trening mai larg pe oarece strada, ar crede ca poate sa-l bate lejer pentru ca ala are 1,6m, si nu ar avea probleme sa inceapa o confruntare cu el pentru locul de parcare.
    Nu stiu daca a urlat ca-l omoara si dupa ce l-a batut ala prima data.

    Aia cu revansa se intampla foarte rar. De obicei, treci la alt oponent.
    Foarte multi nu fac nici macar o mie.
    Unii chiar nu primesc nimic.

  33. Manowar says:

    @Adrian: serios?

    1. Chestia aia e vrajeala si “facuta”. Iti poti da seama cand vine vorba de treaba cu tigrul: avea filmul pregatit inainte.

    2. Sclavul se contrazice singur. “Atitudinea e totul”. Stii de ce n-agati? “Atitudinea? Nu, nu atitudinea!”. Hotaraste-te-n mortii ma-tii de sclav.

    3. Vorbeste pentru a face zgomot. Tot ce zice idiotul ala acolo poate fi rezumat in 10 secunde. Dar fiind o fucking maimuta, trebuie sa gesticuleze, sa se balbaie, sa uite despre ce era vorba, tot tacamul.

    4. E amuzant cum spune “sa nu te prinda niciodata unul/una nepregatit, sa-i dai una sa-i cada mucii..”…yeah, how did that work out for you?

    5. E confuz si retardat. “Stii care-i diferenta dintre tine si Oprah?”. Se balbaie 30 de secunde, incepe sa abereze, apoi “singura asemanare e ca pentru amandoi ziua are 24 de ore”. Deci diferenta e ca singura asemanare….ok atunci.

    ===

    Insa chestia cu adevarat trista e ca tu crezi ca ala-i un cacat motivational. Heeeeerpaderp. Serios, deci, a descoperit Mirci citind in keke care-i problema: doarme prea mult pulache ala. 7 ore pe noapte! Aia-i problema!

    Ador chestia asta. Vine cate un lache flausat si descopera treaba asta: dom’le, d-aia sunt saracii saraci! Ca dorm prea multe ore pe noapte! Ca nu muncesc destul, lenevesc! Dorm prea mult! Hai, serios? Daca Dorel baiatu’ cu camera ar dormi 6 ore pe noapte, pai..sa vezi ce-ar face el! Cacatul praf si cam atat. Ca n-are niste oportunitati. Si nici nu le va avea vreodata. Pentru ca-i un nimeni.

    Coispe minute mai incolo, latra Badea – ca un tembel care tine sa se faca de cacat (bine, de fapt, el stie ca publicu’ lui nu face legatura, ca toti telespectatorii lui au in total vreo doi neuroni si jumatate): Caline! Ba, Caline! Si apoi, catre public: Calin, producatorul meu, e fostul meu coleg de banca, din a V-a pana-n a VIII-a. No shit, homo. Stii ce-am inteles eu din treaba asta? Ca nu prea conteaza la ce ora se trezea Calin, ci cu cine statea in banca. Si vezi tu, cam asa functioneaza viata. Iar in Romania aia-i litera de lege. Vrei sa “reusesti”? (asta-n Romulania e echivalentul unui somer de-aici, btw). E simplu: pile; cunostinte; relatii. That’s it. Restul…? Vrajeala la patrat – de la trezit devreme la facut yoga, alergat ca un homeless pe shrooms, facut flotari si dracu’ mai stie ce.

    Restul sunt harneli si-mi pare rau pentru tine c-ai pus botul la limbricu’ ala troglodit.

  34. Manowar says:

    Cand zbiera ca il taie si ca il violeaza, nu stia ca ala este luptator profesionist.

    Lol, asa faceau si tiganii de la noi din cartier.

    “Ba, ca da-mi banii si ceasul, ca altfel”
    “Da’ daca te calc in picioare si-ti scot toti dintii ce-are?”
    “Ba, ca tu stii cine-s eu?”

    aparea de nicaieri un tigan si-i soptea aluia “coaie, vezi ca asta-i din gasca alora”. Si vedeai brusc cum incep sa-i tremure oasele din incheieturi cioroiului initial. Ca plm, stiau ca au loc accidente tot timpul, gen oameni care ramaneau blocat in case incendiate si restu’, lol.

    “Ah, fratica, glumeam si eu…”

    Cam la fel de penibila si mi se pare si scuza asta. “Nu stia ca ala e luptator profesionist”. Gee, I guess it’s OK then. Sa faci pe duru’ in speranta ca ala e vreun paralitic, ceva. Si cand vezi cum stau lucrurile…

  35. super_fotbal says:

    Un moment clasic de analiza pe text. ❤️
    Trompeta aia de Liviu Plesoianu s-a apucat sa il pupe-n cur pe MB si nu pot sterge si bloca postacii toata muia primita.

  36. Manowar says:

    Un moment clasic de analiza pe text.

    Ba, sincer, mie imi pare rau ca exista oameni care pun botul la vrajeli de-astea ieftine. E incredibil cum oamenii nu observa scammers din fata lor – cum e cu limbricu’ ala.

  37. Orbu says:

    Treaba asta cu popularitatea ăluia e un rest de curent din vremea când lătra pentru opoziție. De când erau “televiziunea antibasescu”. Cum ăla nu mai există, acum sunt televiziunea “anti-servicii”, “anti-dna”, “antistatparalel” – un concept pe care ei i l-au pus in gură lui Dragnea, dar foarte proPSD.
    Iar problema pe care nu o percep ăia care-l apreciază pe tip pentru [*orice*] e tranziția poziției lui și a televiziunii.

    Vedeam emisiunile lui în perioada cu Băsescu și în ciuda faptului că era la fel de confuz și manipulator ( cu simplificări exagerate si făcute prost ) pe vremea aia avea sens, doar pentru că televiziunea aia, în general, și în particular emisiunea lui, era aia la care cineva zicea (zi de zi) chestiile nașpa ale regimului de atunci. In rest nu prea. Așa că plm, hai cu Badea , dacă alții nu sunt. Mai lătra Guran una alta, dar omul a căpătat repede motivații economice, care tot sunt mai bune decât ălea de partid, da-n fine.
    Problema e că, în timp, o dată cu dispariția de facto a PC ( partidul de șantajiști de buzunar al lui Voiculescu – chiar dacă mai există, tot dispărut este ), a fost foarte foarte vizibil cum discursul și-al ăstuia și-al restului moderatorilor a devenit din “PSD tolerant” în “prietenos PSD” în “pro PSD” . Mai întâi s-au dat pe lângă PNL, (că era periculos să fie pro-PSD pe față) i-au îngropat pe ăia, l-au tocat pe Antonescu și gata .

    Oamenii care pun botul la vrajeli ieftine sunt rămași atârnați din vremuri de acum mai bine de 10 ani. Și singura chestie amuzantă e că deși omul și-a schimbat discursul și poziția, în 15 ani nu pare că a evoluat sau că s-a maturizat vreun pic.

    Adică, băi, eu acum 15 ani aveam pe la 20 așa; mai puneam carevasăzică botul la o harneală mai greu de demonstrat și mi se păreau amuzante, fără îndoială, maimuțărelile alea de grădină zoologică la televizor, da’ plm, într-un an, doi, trei e dezamăgitor să vezi că nu-i nimic dincolo de mascare altă, onomatopeice și simulacru’ de logică.

    In schimb cunosc tipi de vârsta mea și mai tineri cărora li s-a întipărit ăsta în codul genetic și-au rămas cumva afectați orice ar spune. Nu am o explicație pentru motiv.
    Plm, #fuckthetv.

  38. Consultantul1 says:

    Bună aia cu “a murit de foame”. Bună de tot. Mă-sa avea bani și editură de pe vremea când noi nu știam să ne ștergem la fund corect. Și, după ani de istețime și de bătut gura la TV, singura afacere pe care a putut să o facă a fost să semneze ca primarul când a cumpărat o fabrică și apoi să afle în justiție că de fapt nu cumpărase nimic. Oamenii ca el nu pot funcționa în lumea reală, au mereu nevoie de o pilă, o șpagă, un serviciu care să le țină spatele. Și când încerci să vezi că nu îți iese, te întorci să fii slugă la patron, că el dă salariul la timp, Subaru de serviciu și premii la festivaluri anonime. Tradiția nomenclaturiștilor nu moare. Nu ne naștem egali.

  39. Sfantu Dracu says:

    Nu știu eu prea multe despre MB, da’ parcă îmi amintesc că el încă stătea cu mă-sa și pe la 30+ ani. Și mă-sa a fost profesoară de română la un liceu cu ceva ștaif parcă.
    Așa că de unde pula me mânca el doar cartofi?

  40. Manowar says:

    Așa că de unde pula me mânca el doar cartofi?

    Plm, poate ma-sa facea niste cartofi prajiti epici.

  41. Vinil says:

    Ma sperie ca exista lume care chiar are ceva impotriva bataii astuia. Adica nu ma astept sa fie pe opencube doar pareri similare, dar aici…e printre exceptii.

    Ala nu l-a batut dupa emisiune pe MB, nu l-a haituit, amenintat, urmarit, etc. A fost intre consenting adults, cum se zice.

    Ciudat cum vede RuneJaguar ca ala era pro. Pai nu l-a obligat nimeni pe MB sa zica ca il poate bate si sa vrea si sa demonstreze asta cu public. Daca o dadea intoarsa, chiar si cu dispret gen “nu ma bat cu ala ca se bucura Soros”, nu era problema, nu pierdea nimic din prestigiu printre fanii lui. Ca pana si aia stiu ca adultii nu isi rezolva problemele intre ei cu bataie.

    Omul a vrut cafteala, a venit cu initiativa, a semnat, etc. Daca lua bataie in ceva gang, desi ma bucuram, ii dadeam dreptate. Asa, plm, nu l-a fortat nimeni sa se puna cu un pro, avea toate datele problemei inainte. Nu vad cum ar putea avea o problema unii, adica logica ma depaseste. Tipul nu a fost constrans decat de propriul orgoliu.

  42. Orbu says:

    Tipul nu a fost constrans decat de propriul orgoliu.

    Eu chiar sper ca nu se opreste aici. Asta a fost doar o greseala din neatentia lui.
    Mie nu prea mi s-a parut ca ala l-a luat in serios nici acum. Ii cam ia orgoliul la misto. Ar mai merge un rematch, in definitiv, cate K.O.-uri poti lua intr-un minut de lupta adunat?

  43. Lexi says:

    Nu stiu daca mai are emisiune, da poate a facut-o ca stunt de PR, i-or fi scazut cifrele de audienta. Si asta e, fiecare cu ce poate…

  44. bezna says:

    @Adrian Omu’ i-a recitat, in tinerete, poezii lu Ceasca (din postura de pionier). In acest sens exista si-o poza care a circulat pe net. Stimata dna ma-sa a facut carci de bani la vremea cand toata Romania avea cartea ei de comentarii. Despre partea cu saracia sa avem iertare, da’ sincer cred ca nu stie ce-i aia. Iar referitor la cartofii prajiti mancati cand era la Tele7ABC…eu zic ca erau mult mai buni decat cacatul pe care-l mananca acum la latrina.

  45. Romanasul Cinic says:

    Cu cateva saptamani inainte de rejucarea meciului vietii, a avut loc scandalul Jidov Jidovstein. Un cacat nascut in teritoriile ocupate a fost nominalizat de PSD pentru ceva minister. Cacatul a fost refuzat de Joianis, pe motiv ca PSD. Jidanul a pisat ochii la televizor, explicandu-ne ca el trebuie sa fie ministru, pentru ca e nascut la Polizu, pentru ca 50 de rude de-ale lui au murit la holocaust, si pentru ca el e un baiat capabil, care a terminat facultatea la timp. Cam cu 1 cm peste mama lui Busoi, care sustine ca fiul ei trebuie sa fie premier pentru ca a luat bacul cu 10.

    Vazand astea, Antena 3 a inceput o campanie de asociere a lui Joianis cu Hitlerjungend. Daca Gadea ar fi vag credibil, asta l-ar ajuta pe Joianis. Cine plm e roman (nu snob dintr-ala de vorbeste jumatate engleza fiindca a vazut un film aseara), si nu are vrea un bos nazist, care sa ii arda pe jidani? Realitatea e ca Bucurestiul e plin de “investitori” jidani, PNL are suprareprezentare de jidani, iar USR a ramas practic un partid de jidani.

    In cadrul campaniei de demonizare, Badea ne-a reamintit ca Jidovstein e si culturist, si a pozat intr-o revista. Probabil la publicul lui Badea nu s-a auzit de Photoshop. Mai mult, Jidovstein nu e doar culturist umflat cu heliu, ca De Maio. E si smardoi. Conform lui Badea, in seara cand mototciclistii l-au suparat, Jidovstein si-a adus de acasa balabusta la sediul A3. Cei doi jidovi s-au postat in fata gardului A3, strigand peste autostrada la motociclisti sa vina daca e barbati.

    Astept cu nerabdare ca acest motociclist sa se ocupe si de Ilan Laufer.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *